Czy automatyzacja pracy ma duży wpływ na stopę bezrobocia.

Ostatni okres czasu to coraz lepsza sytuacja na rynkach pracy – jak pokazują dane udostępnione przez Ministerstwo Pracy, bezrobocie osiągnęło najmniejszy od 1991 roku poziom. Pod koniec 2016 roku wynosiło niewiele ponad 8 procent, a spadki były widoczne w 14 ze wszystkich województw. Tego typu sytuacja oznacza dla pracodawców, że mogą pojawić się u nich problemy ze znalezieniem dobrych pracowników.

Z całą pewnością tego typu sytuacja ma miejsce w branżach technologicznych, w nich już od paru lat pracownicy są świadomi tego, że to właśnie oni mogą dyktować. Lecz bardzo podoba sytuacja zaczyna mieć miejsce w zupełnie nowych branżach, także w obszarach, w jakich jeszcze całkiem niedawno warunki dyktowały firmy.

Taka sytuacja jest dość korzystna nie tylko dla pracowników, ale także dla naszej gospodarki, jaką może rozruszać wzrost wypłat. Oprócz tego duże znaczenie zaczynają mieć dodatkowe benefity, jakimi pracownicy są kuszeni. Zaliczają się do nich na przykład sportowe karty, opiekę zdrowotną czy też pakiet ubezpieczeń dla całej rodziny.

Co ważne, w naszym kraju trendy są całkowicie inne, niż w innych krajach, gdzie jest obserwowany systematyczny wzrost wysokości bezrobocia. Międzynarodowa Organizacja Pracy prognozuje, że w 2017 roku ogólna liczba ludzi bez stałej pracy może osiągnąć poziom nawet 200 milionów. Najważniejszym powodem takich problemów jest pogorszenie sytuacji gospodarczej.

Wbrew tezom licznych osób, postęp technologiczny i coraz większa automatyzacja nie wpływają zbyt mocno na poziom bezrobocia. Takie hasła często się słyszy od dziewiętnastego wieku, a nadal pomimo pojawienia się ogromnych ilości maszyn i urządzeń ludzie nadal są potrzebni. Faktem jest natomiast to, że zaawansowane technologie będą powodowały wymieranie niektórych zawodów i powstawanie innych.

Ilość takich nowych zawodów w ostatnich latach bardzo dynamicznie rośnie, albo bezpośrednio korzystają one z technologii, albo zapewniają jej odpowiednią obsługę. Z tego też powodu widoczna jest coraz bardziej decentralizacja zatrudnienia i powiększenie elastyczności pracowników, którzy chcąc mieć atrakcyjne zajęcie inwestować muszą we własny rozwój i nie obawiać się zmian.